3 skiffs op wereldbeker in Banyoles
Tim Maeyens in Poznan 2008Bondscoach Harald Jährling selecteerde voor de eerste wereldbeker in het Spaanse Banyoles 3 boten. De eerder geplande dubbeltwee Poelvoorde-Maeyens werd weer opgesplitst naar 2 skiffs. Lichtgewichte Jo Hammond is de 3de Belgische roeister.
2 Belgische skiffeurs op het hoogste niveau dus. Bart Poelvoorde en Tim Maeyens starten volgende week dus in de skiff van de eerste wereldbeker. Dat doen ze met in totaal nog 22 andere skiffeurs, waaronder Olympisch kampioen Tüfte en de zilveren medaille van Beijing; de Tsjech Ondrej Synec. Nieuw-Zeeland blijft afwezig op deze eerste wereldbeker en dus geen 3-voudig wereldkampioen Mahe Drysdale. Wel terug in de skiff veteraan en oud wereld en Olympisch kampioen Iztoc Cop. De 37 jarige Sloveen werd nog 6de in de dubbeltwee van de jongste Olympische spelen en bewijst samen met Tüfte dat je na je 30e verre van versleten bent in het roeien. In tegendeel !
Ook aan de start, en oude bekenden voor Poelvoorde, de Wit-Russen Dzianis Mihal en, probeert u deze naam vooral niet correct uit te spreken, Stanislau Shcharbachenia. Hij werd 9de, na Poelvoorde-Raes tijdens de spelen in de dubbeltwee.
Ook is het uitkijken naar Alan Campbell. De Brit maakte een enorme indruk tijdens de Britse timetrials in Hazewinkel. Ook de Zweed Lassi Karonen belooft weer een taaie klant te worden.
Tim Maeyens moet in staat zijn zijn eerste A-finale van het seizoen te pakken wat ons dan weer doet dromen van eremetaal.
Ook bieden zich een aantal nieuwe namen aan en is het uitkijken naar wat zij neer zetten.
"De eerste wereldbeker van het seizoen is altijd spannend. Dit is altijd de eerste wedstrijd tegen de grote kleppers. Op training en wedstrijd vaar ik goede tijden dus ik denk dat ik een goed resultaat zal kunnen neerzetten. Ik kijk er in elk geval naar uit om op het scherpst van de snee te moeten roeien." gaf Tim Maeyens nog mee
In de 1XLW vinden we 14 skiffeuses, met o.a. Belgisch kampioene Jo Hammond van ARV. De Britse gaat op zoek naar een nieuwe A-finale, na Lüzern vorig jaar. Maar dan zal ze moeten afrekenen met een Frans bataljon, waaronder Carolie Simon, 4de op het WU23 van vorig jaar in de 2XLWB en Elise Maurin, 4de op datzelfde WK in de 1XLWB.
Ook met haar landgenoten Andrea Dennis en Laura Greenhalgh zal Hammond rekening moeten houden. En dan is er nog een taaie klant, de Griekse Tsiavou. De Europese kampioene en O.S. finaliste stapt terug in de skiff, nadat ze jaren in de dubbeltwee roeide. Maar het grootste gevaar zou nog wel eens van de Croatische Rajle kunnen komen. Zij behaalde brons op het WK voor niet Olympische nummers van vorig jaar. Afspraak volgende week vrijdag in het Spaanse Sevilla.
- login of registreer om te reageren


