90e Internationale regatta KRSG
Winther DegrauweVandaag stond de eerste dag van de grootste Belgische regatta op het programma. Zowat 1700 roeiers uit 11 landen vonden de weg naar de start op de Gentse watersportbaan. Onder die 1700 roeiers relatief weinig Belgen. Voor het eerst ook maar weinig nationale senioren. Ook de beste junioren, die in Munchen aan de slag moesten, waren niet aanwezig.
En de afwezigheid van onze nationale uithangborden zette zijn stempel op de regatta. De overige Belgische ploegen moesten hun meerdere erkennen in de buitenlandse ploegen.
Winther Degrauwe roeide zich wel in de kijker. Hij werd knap 2de in de skiff. De overwinning ging naar de Brit Sharpe Gareth.
Het duo Geentjens-Hammond won op schitterende wijze de dubbeltwee bij de zware dames. De lichtgewichten waren, samen met Degrauwe de enige nationaal geselecteerde roeiers.
In de 8+M wist de enige Belgische ploeg, de organiserende club, ook de finale te halen. Daarin werden ze 4de.
De goed georganiseerde regatta van KRSG blijft uiteraard de grootste regatta van het land, maar slaagt er niet meer in om de echte grote namen naar Gent te halen.
Wie onze eigen toppers nog aan het werk wil zien zal helaas naar het buitenland moeten.
- login of registreer om te reageren
- Français

