Juni, 2008

Bronzen medailles in Amsterdam

In de schaduw van de wereldbeker in Poznan kwamen op hetzelfde moment andere Belgische roeiers in actie op de Hollandia-regatta die plaatsvond op de Amsterdamse Bosbaan, om zo te laten zien wat ze waard zijn.

Tijdens de eerste dag wist de 4-LM met Karel van Hont, Arne Dubois, Thijs Obreno en Ruben van Gendt zich te plaatsen voor de A-finale, waarin ze een mooie 3de plaats behaalden.

Clara François, na de Hollandbeker opnieuw aanwezig in Amsterdam, moest zich tevreden stellen met een 6de plaats in de A-finale.

In de 1XM kwamen Bastien Hoste en Stijn Smulders, revaliderende van hernia, in actie. Helaas kon geen van beide zich plaatsen voor de A-finale.

Zondag werd het duo De Reu-Dubois 3de in de 2XM, nadat ze lange tijd streden voor de 2de plaats.

De volgende grote afspraak voor de senioren B is het WU23 dat half juli plaats vindt in het Duitse Brandenburg.

Drysdale wint, Maeyens 5de in Poznan

Tim Maeyens is 5de geworden tijdens de A-finale van de wereldbeker in Poznan. Maeyens nam een goeie start en kwam halfweg als 3de door achter Drysdale en Synek. Even was er hoop op een 2de medaille voor Maeyens tijdens een wereldbeker, maar Tüfte, die een rustigere start nam maakte meter voor meter goed op Maeyens. Synek en Drysdale streden voor het goud, terwijl Maeyens en Tüfte een strijd leken te leveren voor het brons. Maar tijdens de eindsprint moest Maeyens jammer genoeg opnieuw zijn meerdere erkennen in de uittredende Olympische kampioen. Zelf de Zwitser Vonarburg kwam nog opzetten. Maeyens,met zijn 82 kg de lichtste van het gezelschap en een pracht van een wedstrijd roeide werd 5de. Drysdale won, voor Synek en Tüfte. Vooral de tijdsverschillen tussen de top 3 en Maeyens zijn aanzienlijk kleiner geworden.

2XM zet beste prestatie neer op WB

Bart Poelvoorde en Christophe Raes zijn 5de geworden in hun eerste A-finale als team. Meteen het beste resultaat voor de dubbeltwee sinds jaren. Het duo nam een rustige start, kwamen meteen een bootlengte achter t.o.v. het deelnemersveld, maar roeiden vooral hun eigen race. De Nieuw-Zeelanders en de Slovenen namen een voorsprong op het veld, achter hen bleven de Belgen in de buurt van het brons roeien. Halfweg waren het de Nieuw-Zeelanders die als eerste door kwamen, voor de regerende wereldkampioenen uit Slovenië. De 4 overige boten lagen binnen 3 seconden van elkaar. De Belgen leken even aanspraak te gaan maken op de 4de plaats, maar tijdens de eindsprint hielden de Duitsers stand. België dus 5de en meteen de beste prestatie in 6 jaar voor een Belgische dubbeltwee, zeker met in het achterhoofd rekening houdende met de keelontsteking van Poelvoorde.
Nieuw-Zeeland won, net zoals in Lüzern goud, voor Spik en Cop uit Slovenië, Estland paktte brons.

België heeft dus zeker 2 boten in Peking, en met medaillekansen !

Belgen presteren sterk in Poznan

Het was Wouter Van der Fraenen die voor België de spits mocht afbijten in de 1XLM.
Van der Fraenen kwam "even testen" wat hij waard is in de lichte skiff op internationaal vlak. "Een top 10 plaats moet zeker lukken" gaf hij van tevoren aan.
Maar de Bruggeling voelde al snel dat er meer in zat nadat hij zich rechtstreeks wist te plaatsen voor de halve finale. In die halve finale kwam hij uit tegen de ijzersterke Nederlander Schouten. De jonge Nederlander toonde zich opnieuw de beste in de halve finale. Van der Fraenen lag lange tijd in 2de positie maar kwam 1/100 te kort voor de A-finale (fotofinish). "Ik heb in de 3de 500 meter niet voldoende afstand genomen en me in de eindsprint laten verrassen ". Later op de middag won Van der Fraenen de B-finale in 7:01.45 voor Italië en Hongarije. "Ik heb een goed tornooi afgewerkt. 7de in totaal, al was een A-finale mooier geweest. Ik ben vooral tevreden op de manier waarop: 2 maal 6:58 en 1 maal 7:01 geroeid...en ik weet nu waarop ik moet letten. Ik weet zeker dat de A-finale op het WK haalbaar is". Aldus Van der Fraenen.

Annick De Decker niet naar Peking

Annick De Decker (GRS) is er tijdens het Olympisch kwalificatietornooi in Poznan niet in geslaagd zich te plaatsen voor Peking. De Gentse moest daarvoor bij de eerste 3 eindigen, maar wist, na een zware voorwedstrijd, de A-finale niet te halen.
In haar reeks kwam ze uit tegen de Australische Savage en de Britse Stiller. De Decker wist Stiller al eens te kloppen, maar tijdens de reeksen ging enkel de eerste door naar de A-finale, en met de Australische zou dit een zware opgave worden. Al vanaf de eerste meters werd duidelijk dat het deze laatste zou worden die de reeks zou winnen. De Decker roeide een knappe race en finishte op de 3de plaats in 8:02.75 tegen 8:00.61 voor de Britse die 2de werd.

Tijdens de herkansing moest ze dan vervolgens aan de bak tegen Obradovic (SRB) en Levina (RUS). De Decker deed mee tot de laatste 500 meter maar moest tijdens die laatste 500 meter passen en werd opnieuw 3de. Enkel de eerste 2 gingen door naar de A-finale en weg was de olympische droom.

3de wereldbekerwedstrijd in Poznan

Vrijdag begint de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. In Poznan neemt de wereldtop het voor de laatste keer op tegen elkaar voor ze elkaar terug zien in Peking.
Opmerkelijk is de wijziging in de Belgische ploegen. Niet Maeyens, maar Raes-Poelvoorde zouden aan de start komen in de dubbeltwee. Maeyens zou dan weer in de skiff uitkomen. Tijdens de Hollandbeker maakte Maeyens een zeer goeie beurt in zijn éénzitje.

Ook bij de lichtgewichten komt er een Belg aan de start. 10-voudig Belgisch kampioen in de 1XLM Wouter Van der Fraenen neemt deel in de 1XLM en mikt op een top 10 plaats. Opmerkelijk, Van der Fraenen roeit dan wel voor België, maar behoort blijkbaar niet meer tot het nationale team. Hij logeert immers in een ander hotel dan de 3 zwaargewichten. Toch vreemd...

In de 2XLM vinden we de nieuwe combinatie Libois-Dekeyser. Zij zakken af naar Poznan om te testen waar ze staan t.o.v. de internationale concurrentie met het oog op het EK.

Verslaggeving volgt op zondag, gezien ook wij naar Poznan afzakken.
Mits alles goed gaat mag u dus foto's verwachten van de laatste wereldbekerrace van het seizoen.

Poelvoorde-Raes winnen met vingers in de neus

Bart Poelvoorde en Christophe Raes hebben met groot gemak de A-finale van de Hollandbeker in de 2XM gewonnen. Nereus volgde halfweg met een straat achterstand op de 2de plaats, maar de 3 Deense ploegen maakten het de Nederlanders niet makkelijk. Halfweg lag het Belgische duo al 12 seconden voor op de 2de.
De Belgen kwamen na 1000 meter door in 3:04. Hun eindtijd mocht gezien worden. 6:11.79, 2 seconden boven het bosbaanrecord. Poelvoorde oogde duidelijk tevreden.De Deense boot,die 2de werd, kwam 27 seconden later door...

Tim Maeyens is dan weer 3de geworden in de finale van de skiff. Met wereldkampioen Drysdale en de Zweed Karonen als tegenstanders zou het geen makkelijke wedstrijd worden. Maeyens roeide lange tijd op de 2de plaats maar de Zweed ging langzaam maar zeker weg van de Bruggeling. Drysdale nam op zijn beurt een bootlengte voorsprong op de Zweed, en Jaap Schouten, een lichtgewicht, ging zelfs in de aanval en lag een tijd voor Maeyens. Maar Maeyens wist orde op zake te stellen in de eindsprint en werd dus knap 3de in 6:48, na Drysdale (6:43) en Karonen.

Annick De Decker naar Poznan

Annick De Decker is ingeschreven voor het Olympisch kwalificatietornooi in Poznan, dat volgende week van start gaat (15juni) . Op het tornooi zijn nog 3 tickets te verdienen voor Peking. De Belgische kampioene maakt een goede kans om bij de eerste 3 te eindigen. Naast de Australische Savage, de Italiaanse Bascelli en de Britse Stiller is De Decker op papier bij de snelste ingeschreven roeisters. Ook de Servische Obradovic, 5de in de A-finale van München is van de partij. De Decker wist Stiller al achter zich te laten tijdens de B-finale in Lüzern.
Als De Decker zich weet te plaatsen dan is ze meteen de eerste Belgische vrouwelijke roeister sinds 1996 toen Annelies Bredael 7de werd tijdens de spelen van Atlanta.

Maeyens kan het nog in skiff

Tim Maeyens is tijdens de halve finale van de Hollandbeker 2de geworden achter wereldkampioen Drysdale. Beide heren bleven nek aan nek liggen, maar het was Drysdale die won in 6:53.4. Maeyens finishte in 6:53.94, amper een halve seconde achter de wereldkampioen. Tijdens de reeksen had Maeyens de Nederlandse trots Hamburger reeds het nakijken gegeven.
De finale is later op de dag.

Ook de 2XM met Bart Poelvoorde en Christophe Raes wisten te imponeren in hun reeks. Het Gentse duo bouwde een enorme voorsprong uit en wonnen met ruim 30 seconden voorsprong op het Deense duo. Hun tijd : 6:27.69.

De finales kan u rechtstreeks volgen via www.hollandbeker.nl . De finale van de 2XM is omstreeks 14:24, de 1XM finale om 15:50.

Ook Clara François, terug uit Amerika, kwam aan de start. Zij werd zaterdag 2de in de A-finale van de 1XWB.

In de 2-Lm kwam het Mechelse duo De Groot-Cornelis aan de start. Het duo van TRT-Hazewinkel werd zaterdag knap 2de, achter Nereus. Zondag moest het duo passen tijdens de laatste 500 meter en kwamen zo niet in de A-finale.

De Decker 10de, dubbeltwee 8ste

zondagochtend zijn Christophe Raes en Tim Maeyens 2de geworden in de B-finale van de wereldbeker in Lüzern. Het werd een strijd tussen Duitsland, die in de herkansingen volledig de mist in gingen, Nederland en België. De Nederlanders moesten halfweg hun goeie start bekopen en zakten stilletjes terug naar de 3de plaats. Halfweg lagen de 3 boten nog binnen de seconde, maar de Duitsers gingen dat ietsje sneller en namen de leiding over. De Belgen, die naar de 2de plaats opgerukt waren, drongen in de eindsprint nog aan en kwamen nog erg dicht bij de winst, maar de Duitsers hielden stand en wonnen in 6:24.58 voor België (6:25.04) en Nederland (6:27.74). Hiermee voldoen de heren niet aan de normen van het BOIC, want op 2 juni neemt het BOIC reeds een beslissing of Maeyens-Raes in de 2XM naar Peking mogen. Ook Bart Poelvoorde zal geëvalueerd worden. De 2XM kan wel een ijzersterke herkansing voorleggen om het BOIC te overtuigen, want in die herkansing bewezen ze wel degelijk mee te kunnen met de topploegen zoals Australië en Slovenië. "Het was een hele goeie herkansing, ze zijn zonder complexen aan de start gekomen en hebben naar eigen waarde geroeid.