Juli, 2010
Eveline "Pelie" Peleman pakt goud op coupe
Eveline Peleman pakt goud in de 1XJWEveline Peleman heeft met overmacht goud gewonnen op de Coupe de la jeunesse. De kleine Gentse wist pas in de 2de wedstrijdhelft de leiding te pakken. Eens ze aan de leiding lag, was er geen houden meer aan. Ook haar clubvoorzitter Patrick Rombaut stond aan de finish te sterven van de spanning. Maar met nog 500 meter voor de boeg kon, volgens commentator Kenneth De Vlieger "enkel een duikboot haar nog van de zege houden". Met liefst 3 bootlengtes voorsprong won de Belgische kampioene goud. De Zwitserse Cron werd 2de, Denyer (GBR) werd 3de en was zichtbaar ontevreden met haar bronzen medaille.
Tim Brys lag met nog 500 meter voor de boeg aan de leiding in de skiff heren. Maar de Nederlander Kuyt, de italiaan Molteni en de Zwitser Fabian gingen hem nog voorbij. De Nederlander pakte het goud, Brys bleef met lege handen achter en was, hoe kan het ook anders, zwaar ontgoocheld.
De 4-JM werd 6de in hun A-finale en konden zich nooit mengin in de medaillestrijd.
Ook Jeanne Ghuysen en Victoria Lewuillon moesten in de 2XJW vrede nemen met een 6de plaats.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
5 Belgische boten naar A-finale jeugdcup
Tim Brys naar A-finaleVanochtend kwamen 5 Belgische boten in actie tijdens de reeksen van de jeugdbeker. Daarin konden 2 boten zich plaatsen voor de A-finale, die vanmiddag op het programma staat. Tim Brys won zijn reeks en zette met zijn 7:21.78 de snelste tijd neer.
Ook de 4-JM met Thibaut Schollaert, Giel Vanschoenbeek, Thomas Nelissen en Maxime Olbregt wisten zich te plaatsen voor de A-finale.
Samen met Eveline Peleman, de 2-JW en de 2XJW die geen reeksen moesten varen, heeft België dus 5 boten in A-finale.
De 4XJW met Melissa Ryckewaert, Julie Van Roy, Shauni Dejonghe en Marieke Verduystert wist na 500 meter al dat een A-finale te hoog gegrepen was. De Oostendse meisjes moesten al meteen 6 seconden achterstand inkasseren en finishten laatste in hun reeks.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Italianen pakken eerste goud op 26e jeugdbeker
Italië pakt eerste goud op jeugdbekerVandaag is op het blosodomein Hazewinkel de 26e Coupe de la Jeunesse van start gegaan. een 300-tal roeiers uit 12 landen nemen er 2 dagen deel in zowat 92 boten. Vanavond werd al 1 wedstrijd geroeid. De 8+JW. 5 ploegen kwamen aan de start, waaronder voor het eerst ook een Belgische ploeg. Maar het was Italië dat met de eerste gouden medaille aan de haal ging. De Britten weren 2de, voor onze noorderburen. België werd op ruime achterstand 5de en laatste. De Italianen wonnen in 6:33.16 en pakken dus de eerste gouden medaille van het tornooi.
Voor Belgische medailles hopen we toch vooral op de 4XJM van KRNSO en Eveline Peleman in de skiff.
De eerste foto's kan u hier bekijken
- login of registreer om te reageren
Benny Van De Giessen pakt weer goud
Benny Van De Giessen heeft, voor het 3de jaar op rij, goud gewonnen tijdens deHenley Master Regata. Niet in de skiff deze keer maar in de dubbel scull met zijn Franse ploegmakker uit de dubbelvier, Vincent Caudrelier. In de finale waren ze zo'n 3 lengtes te sterk voor Auriol Kensington, met Mackworth-Pread (GB lichtgewicht tot 2 jaar geleden en ieder jaar goed voor kwalificatie in de Diamond Scull op HRR). A.K. had in hun halve finale de Britse Master kampioenen uitgeschakeld, met in die boot een andere Belg, Andre Delahaye (voormalig roeier van 3Y).
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Belgische skiffeurs worden 6de, dubbeltwee 9de
Hannes Obreno roeide op zijn eerste WK-deelname meteen de A-finale van de 1XLMB. De jonge Bruggeling, 19 jaar oud, kwam als traagste uit de startblokken terwijl titelverdediger Shadi (IRI) meteen op zoek ging naar een nieuwe gouden plak. Door de forse wind werden de banen met de hoge nummers enorm benadeeld. De jury besliste om de winnaars van de halve finales in banen 1 en 2 te leggen, de 2de van de halve finales in banen 3 en 4 en zo kwam Obreno in baan 6 te liggen. Obreno moest, door de unfaire omstandigheden halfweg de rol lossen maar probeerde wel aan te klampen. De kloof met de leiders was echter opgelopen tot bijna 10 seconden en Obreno moest zijn medaillekansen opbergen. Shadi wist zijn titel te verlengen, voor de Brit Chambers en de Braziliaan Silva. Obreno kwam nog dicht in de buurt van de Duitser Hochbruck maar moest toch vrede nemen met de 6e plaats. Een knappe prestatie van de jonge Bruggeling.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
- Français
Belgische skiffeurs bij top 6 van de wereld
Bram Dubois roeit eerste A-finale op WKBelgië beleeft weer hoogdagen in het roeien. Tijdens de halve finales op het WU23 in Brest wisten de Belgische skiffeurs door te stoten tot de top 6 van de wereld.
Bram Dubois, vorig jaar 7de in de zware skiff, finishte knap 2de in zijn halve finale. Met nog 500 meter voor de boeg leek het erg spannend te gaan worden. De Duitser Schulze had een geruststellende voorsprong, maar Dubois, de Griek Papachristos en de Sloveen Zupan lagen haast gelijk. Dubois perste er een sterke eindsprint uit terwijl de Griek en Sloveen hun beste pijlen verschoten hadden. Dubois gaat zo, met de 2e besttijd, naar zijn eerste A-finale op het WU23, en dat op zijn 21.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Bram Dubois en 2XMB door naar halve finale WU23
Vandenbussche-Van Durme naar halve finale Wu234 van de 5 Belgische boten die gisteren in actie kwamen werden naar de herkansingen verwezen. Daarin was vooral de prestatie van de dubbeltwee met Izaak Vandenbussche en Damien Van Durme een aangename verrassing. De Belgen kwamen traag uit de startblokken en kwamen halfweg pas als 4de door. Maar het duo kwam sterk opzetten in de 2de wedstrijdhelft en hadden een verschroeiende eindsprint in huis. De Gentenaars roeiden van plaats 4 naar de nodige 2de plaats en wisten zelfs de Israëlische boot, die aan de leiding lag, nog te bedreigen. Een opsteker voor het jonge duo dat morgen mag strijden voor een plaats in de A-finale.
Ook Bram Dubois wist zich, met gemak, te plaatsen bij de laatste 12. De Oostendenaar won makkelijk zijn herkansing met 6 seconden voorsprong op de Let Cirulis en roeit morgen zijn halve finale.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Hannes Obreno naar halve finale
Hannes Obreno naar top 12De 19 jarige Bruggeling Hannes Obreno heeft zich op het WU23 in het Wit-Russische Brest rechtstreeks geplaatst voor de halve finale. Dat deed hij na winst in zijn voorwedstrijd. De Bruggeling kwam halfweg als eerste door en gaf die leiding niet meer uit handen. Hiermee roeiet hij zich op zijn eerste wereldkampioenschap meteen in de top 12. De Bruggeling mag zelfs tot de podiumkandidaten gerekend worden na zijn 4de snelste tijd.
Bram Dubois, die vorig jaar de B-finale nog won, werd 3de in zijn voorwedstrijd en moet zo naar de herkansingen, maar de Belgische kampioen bij de -23 jarigen zette wel de 7de tijd neer en mag dus rekenen op een halve finale.
In de 2XLM werd het Luikse duo Poysat-Perot ook 3de. Ook zij moeten naar de herkansingen. Net als hun zware collega's Van Durme-Vandenbussche, die eveneens 3de werden in hun reeks maar beter voor de dag kwamen als voorzien.
De enige damesboot, de 2-W van Ameel-François presteerde minder. Zij zette de traagste tijd neer en moeten morgen beter voor de dag komen willen ze nog kans maken op een A-finale.
- login of registreer om te reageren
WU23 volgende week van start
selectie WU23 2010Nu maandag vertrekken de senioren B naar het Wit-Russische Brest. Daar vindt van 22 tot 25 juli het WU23 plaats. De stad mocht vorig jaar reeds het Europees kampioenschap organiseren en mag nu ruim 600 atleten uit 40 landen verwelkomen.
Onder hen 5 Belgische ploegen. Sterkhouder van de Belgische ploeg is Bram Dubois. De KRNSO-roeier is toe aan zijn 6de wereldkampioenschap en won vorig jaar de B-finale in de zware skiff.
Dubois is de enige roeier uit de top 7 van vorig jaar die opnieuw in de skiff uitkomt.
De Duitser Schultze, vorig jaar brons in de BM2X en de Griek Papachristos (goud in de BM2- in 2009) zouden voor de tegenstand moeten zorgen, al kwam de Griek tijdens de wereldbeker niet verder dan een 14e plaats.
In de 1XLM vinden we liefst 24 deelnemers. Hannes Obreno verdedigt de Belgische kleuren. Ook titelverdediger Shadi (Iran) en de zilveren medaille van vorig jaar, de Braziliaan Silva zijn terug van de partij.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
James Tomkins krijgt Thomas Keller medaille
In Luzern werd zondagochtend tijdens het "persontbijt" de winnaar van de Thomas Keller medaille bekend gemaakt. FISA voorzitter Denis Oswald kon met enige fierheid meedelen dat de Australiër James Tomkins deze eer toe kwam. Gezien Tomkins niet in Luzern was zal hij de 18-karaat gouden medaille tijdens het wereldkampioenschap in Nieuw-Zeeland in ontvangst nemen.
Tomkins zijn carriere begon in 1985, toen 19 jaar en zou 23 jaar duren...Op zijn 20e was hij reeds een eerste keer wereldkampioen. In 1988 nam hij voor het eerst deel aan de Olympische spelen. Er zouden er nog 5 volgen !
Tijdens de spelen van 1992 won hij zijn eerste Olympische gouden medaille in de 4-M.
Die stunt deed hij tijdens de spelen van Atlanta in 1996 nog eens over. Met slechts 1 wissel in het team, de jonge Drew Ginn, wonnen ze opnieuw goud. De term "Oarsome Foursome" zag het licht en de populariteit van het roeien in Australië kreeg een echte boost.
Tompkins is ook de enige roeier die in alle puntnummers wereldkampioen wist te worden. (2-, 8+, 4+,4- en 2+). Hij behaalde ook 3 gouden en 1 bronzen Olympische medaille.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Geentjens-Hammond stranden op seconde van brons
Geentjens-Hammond worden 4de in A-finaleDe 2XLW met Evi Geentjens en Jo Hammond zijn 4de geworden in de A-finale van de world cup in Luzern. Het duo lag lange tijd op de laatste plaats maar behield wel contact met de rest van het veld.
Het bleef een spannende wedstrijd en met nog 500 meter te gaan was alles nog mogelijk. De Belgen hadden nog een goeie eindsprint in huis, maar kwamen iets meer dan een seconde tekort om opnieuw op het podium te mogen staan. Het was Australië met Mcmanara en Every-Hall die het goud pakten, voor wereldbeker winnaar Groot-Brittannië met Goodsell en Hosking, die duidelijk ontgoocheld het podium betraden. Griekenland finishte als 3de. De Belgische 2XLW zorgt opnieuw voor de beste Belgische prestatie en mag, gezien het parcours tevreden zijn met deze prestatie. Het duo kan zich vanaf nu 100 % met roeien bezig houden, wat de voorbije maanden gezien studies onmogelijk was.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Geentjens-Hammond weer naar A-finale
Geentjens-Hammond opnieuw naar A-finaleEvi Geentjens en Jo Hammond zijn, na München, opnieuw kunnen doorstoten naar de A-finale van een wereldbekermanche. Hiermee verzekeren ze zich van deelname aan het WK in november in Nieuw-Zeeland. Het Belgische duo ging op zoek naar de zege in hun halve finale. Halfweg kwamen ze ook als leider door, op de hielen gezeten door de wereldbekerleiders Goodsell-Hosking (GBR). De Britten hadden een betere eindsprint in huis en gingen uiteindelijk nog over het Belgische duo, dat knap 2de werd en zich eveneens plaatst voor de grote finale van morgen. Ook Polen, Duitsland, Griekenland en Australië roeien de A-finale.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Hannes De Reu geeft zege in D-finale uit handen
Ruben De Gendt tijdens de E-finale van de 1XLMTijdens de ochtendsessie van dag 2 van de wereldbeker in Lucern op de Rotsee kwamen 4 Belgische boten in actie.
Ruben De Gendt is 3de geworden in de E-finale van de licht skiff. De KRSG-roeier kwam halfweg als 2de door, op de hielen gezeten door de Fin De Martini. Tijdens de eindsprint was het de Turk Yildirim die over de beste papieren beschikte. De Fin werd 2de, De Gendt 3de. Hiermee wordt hij 27e in de totaalstand.
Thijs Obreno streed in datzelfde n ummer voor plaatsen 19 tot 24. De Bulgaar Karaivanov nam de beste start en roeide met een kleine voorsprong voor de anderen uit. Halfweg kwam Obreno als 4de door maar in de meters daarna moest hij nog 1 plaats prijsgeven. De Bulgaar won, voor Japan en Venezuela, Thijs finishte als 5de in 7:21.82 en wordt daarmee 23e in de totaalstand.
“Voor mij mag dit nog enkele dagen blijven duren, elke wedstrijd gaat beter en beter” wist Obreno nog.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Enkel Maeyens overleeft kwartfinales
Hannes De ReuTijdens de kwartfinales van vanavond kwamen nog 3 Belgische boten in actie. De dubbeltwee met Poelvoorde-Koch werd daarin nipt 6de en zijn uitgeschakeld. Verrassing was vooral de uitschakeling van de Duitsers Krueger-Knittel die op hun dooie gemak over de finish roeiden en vrede moesten nemen met plaats 5.
Hannes De Reu kon in zijn kwartfinale niet stunten. De jonge Gentenaar werd 5de en is eveneens uitgeschakeld. "Ik had dit deze middag al wel verwacht" gaf de Gentenaar aan.
Enkel Tim Maeyens wist dus de kwartfinale te overleven en door te stoten naar de halve finale. Maeyens hield gelijke tred met Olympisch kampioen Tufte. Tufte nam de leiding met amper een boegbal voorsprong, maar Maeyens had een betere eindsprint in huis en nam nog een volle lengte voorsprong op de Noor die niet langer aandrong. Maeyens met winst naar de halve finale, Tufte vergezelt hem.
- login of registreer om te reageren
6 op 7 voor België op Rotsee
Geentjens-Hammond winnen reeksMet temperaturen van boven de 30 graden kwamen vandaag 7 Belgische boten in actie tijdens de heats van de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse Luzern.
Thijs Obreno mocht de spits afbijten. Om door te stoten naar de kwartfinale moest de Belgische kampioen bij de eerste 4 zien te eindigen. Met 7:28.78 wist hij ook die plaats te pakken om zo door te stoten naar de kwartfinale.
Hetzelfde voor Ruben De Gendt. Maar ondanks zijn betere tijd dan Obreno finishte De Gendt 5e en is zo uitgeschakeld.
Hannes Obreno kwam niet aan de start.
Thijs Obreno werd later in zijn kwartfinale kansloos uitgeschakeld. De Bruggeling werd op ruime achterstand 6e en laatste.
Een eerste Belgische opsteker kwam er van het Antwerpse duo Geentjens-Hammond. Het duo won hun reeks na een strijd met China. Halfweg lag het Belgische duo bijna 2 seconden voor, en die voorsprong wisten ze nog uit te bouwen tot bijna 5,5 seconden. Leuke anekdote: De Britse fotograaf Peter Spurrier vroeg zich af of Jo, nu ze de Belgische nationaliteit heeft tegenwoordig "Van Hammond" heet...
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
Hoe volgt u de wereldbekerwedstrijden ? (München en/of Luzern)
- login of registreer om te reageren
8 Belgische boten naar finale wereldbeker
Hannes ObrenoVrijdag gaat in het Zwitserse Luzern de finale van de wereldbeker van start. België stuurt maar liefst 8 boten. In de 1XLM vinden we liefst 3 Belgische deelnemers terug. Ieder land mag ook "maar" 3 ploegen per boottype inschrijven. Na München komt Ruben De Gendt dus opnieuw aan de start. Ook de broers Obreno verdedigen de Belgische kleuren in de lichte skiff heren. Het is vooral uitkijken naar het debuut van Hannes Obreno. De jongste van de broers won zijn wedstrijd tijdens de Hollandbeker.
32 skiffeurs, waaronder de Nieuw-Zeelander Duncan Grant en de Braziliaan Silva zijn van de partij.
Ruben De GendtIn de lichte dubbeltwee dames komen Evi Geentjens en Jo Hammond niet zonder ambities aan de start. Het Antwerpse duo haalde onverhoopt de A-finale in München, en konden sindsdien zonder problemen doortrainen. Een nieuwe A-finale is een minimum maar geen zekerheid. Zij nemen het op tegen 21 andere teams. De Grieken, Duitsers en Britten zijn hierin de favorieten.
- login of registreer om te reageren
- Lees verder
