Belgen naar 1/2 finales Olymische spelen Beijing
Tim MaeyensTim Maeyens heeft tijdens zijn kwartfinale gesolliciteerd naar een nieuwe A-finale op de Olympische spelen. Hij werd knap 2de na de Tsjech Ondrej Synek. Beide heren wisten zich af te zonderen en Synek nam anderhalve bootlengte op Maeyens. Hardcastle nestelde zich in 3de positie. Tijdens de laatste 300 meter drong Maeyens nog aan, maar Synek won in 6:50.23. Maeyens dus 2de in 6:52.70, de 5de tijd. Gezien de namen die zich wisten te plaatsen voor de halve finale moet Maeyens in staat zijn zich opnieuw voor de A-finale te plaatsen. "Ik heb de loting voor de halve finale gezien en als ik goed roei kan ik die A-finale halen. Mijn eindsprint kan nog iets agressiever, net als mijn 3de 500 meter" klonk het op sporza.
Maeyens, volgens Michel Wuyts van sporza getraind door Wim en Dirk Crois, roeit zijn halve finale tegen de Zwitser Vonarburg, in Poznan net sneller dan Maeyens door een misslag, maar duidelijk trager tijdens de reeksen. Oud gediende Marcel Hacker uit Duitsland. Titelverdediger Töfte, die in Poznan nog net over Maeyens ging, de Zweed Karonen, kon nooit winnen van Maeyens in het verleden, en opnieuw de Australiër Hardcastle. Als Maeyens de Zweed opnieuw achter zich weet te houden moet hij zich kunnen plaatsen voor de A-finale.
Rampscenario in de 4de kwartfinale voor onze noorderburen. Sjoerd Hamburger, vaste waarde in de B-finale ging veel te snel van start en roeide tot halfweg aan de leiding. En dat moest de Nederlander de 2de wedstrijdhelft duidelijk bekopen. Drysdale (NZL), Karonen (ZWE) en Jurkowski (USA) aten Hamburger op en werden respectievelijk 1, 2 en 3 en gaan wel door naar de halve finale.
De dubbeltwee werd in hun herkansing knap 2de, na Rusland. De broer Yanakiev uit Bulgarije maakten een ongelooflijke comeback, stilaan hun handelsmerk. Zij werden 3de. De Belgen roeiden van start tot finish in 2de stelling en maakten het de Russen nog knap lastig tijdens de 2de wedstrijdhelft.
Er wacht het duo wel een loodzware halve finale, met opnieuw Nieuw-Zeeland, topfavoriet voor het goud. De levende legendes uit Slovenië Spik en Cop, Croatië met Kusurin-Vekic, een ploeg die op alles of niets roeit. Zo werden ze in München nog 4de, maar moesten in Poznan tevreden zijn met een 2de plaats in de B-finale. Australië met Crawshay-Brennan, 3de in Lüzern en München, en Duitsland met Wenzel-Brodowski. Brodowski is de wereldkampioen -23 van 2006 in de skiff.
"Nieuw-Zeeland en Slovenië steken er een beteje boven uit, maar verder zijn we wel aan elkaar gewaagd. We moeten gewoon een goeie race varen. Het water hier is 30 ° en tis een snelle baan" gaven de Belgen vol vertrouwen mee aan sporza.
De race en reacties kan u altijd bekijken op www.sporza.be
Een pluim voor sporza, het roeien kwam jaren niet meer zo in beeld ! Hopelijk moeten we na de spelen niet opnieuw 4 jaar wachten...
- login of registreer om te reageren


