Maeyens op schema, 2XLM vermoeid

Tim Maeyens en de Obreno's moesten vanochtend nog 1 maal op de Rotsee aan het werk. Dit in de B-finales van de wereldbeker in het Zwitserse Walhalla.

TIm Maeyens greep in de halve finale naast een ticket voor de A-finale maar is op de goede weg met het oog op het WK in Bled eind augustus. In zijn B-finale ging hij alweer voorzichtig van start. Half koers was er amper verschil tussen de 5 roeiers (de Chinees Zhang ging niet van start). In de 2de wedstrijdhelft stak de Litouwer Griskonis een tandje bij en Maeyens schoof goed mee, gevolgd door de Kroaat Vekic. Griskonis liep nog uit en won de B-finale voor Maeyens die zo 8e in de totaalstand wordt.
Goed om weten is dat dit 1 van de betere resultaten is van Maeyens op wereldbekers. Maeyens haalde in zijn skiff-carriere 4 keer de A-finale en werd 3 keer 3de. Geen reden tot paniek dus, want Maeyens zet hier 1 van zijn betere wereldbekercircuits neer.
De A-finale werd gewonnen door de Tsjech Ondrej Synek, dit dit seizoen alweer ongeslagen blijft. Mahe Drysdale werd 2de voor de Zweed Karonen, die naast het brons de wereldbeker mee naar huis mag nemen.

De 2XLM met Hannes en Thijs Obreno was duidelijk vermoeid. Het jonge duo had tijdens hun B-finale niet de power die ze normaal in huis hebben. Halfweg lagen ze dan ook in 6de stelling en wisten ze al snel dat er niet meer in zat. De Belgen zijn toe aan hun eerste wereldbekerseizoen in de 2XLM en duiken meteen de top 12 binnen op een zeer sterk bezet nummer. "Vooral Hannes leek me wat vermoeid vanochtend. Om 5:15 u opstaan om om 7 u gewogen te worden kruipt natuurlijk in de kleren. Ze zijn vooral ontgoocheld door het feit dat ze niet mee konden doen vandaag. Het is een boottype dat wat onderschat wordt maar als je ziet hoeveel boten hier aanwezig zijn presteren we toch behoorlijk. Ze moeten ook leren om wat geduld te hebben en op te bouwen. Het doel is kwalificatie, een 11 de plaats op het WK dus, en daar hebben we nu nog 7 weken voor. Een 4-tal boten steken er bovenuit, en dan volgt het peloton, waar de Obreno's mee in zitten" aldus coach Frans Claes.

Een opvallende wending in de vrouwenskiff. De Wit-Russische Karsten werd pas 4de. Het is van de wereldbeker in Hazewinkel 1999 geleden dat Karsten niet op het podium stond. De Nieuw-Zeelandse Twigg nam het commando over. Na zilver in Hamburg pakt ze nu goud, voor de Chinese Zhang en de Tsjechische Knapkova. Uitkijken wie er in Bled de snelste is.

Ook Nederland deed weer mee om de medailles. In de 8+M kaapten ze zilver weg, in de 8+W waren ze goed voor brons. Misschien een leuk initiatief om na het bobslee-project een roeiproject voor 8-en op poten te zetten...

In de 2-M stond er geen maat op het kiwi-paar Murrey-Bond. Zij wonnen alweer met een straatlengte voorsprong op hun dichtste concurrenten, Groot-Brittannië.

Your rating: None